Piyano Kulübü

PİYANO KULÜBÜ

Piyano kulübünün amaçları arasında Thomson metodu ile başlangıç sevisindeki öğrencilerimizi gelişimlerini sağlamak ve belirlenen repertuvarların programlar dahilinde tekrarını sağlayarak orkestra ve solo performans grupları oluşturmak.

Erken yaşta verilen piyano eğitiminin faydaları:

Okul öncesi yaşlarda verilen piyano eğitimlerinin çocukların IQ zekalarını büyük oranda arttırdığı yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Amerikan’ın Los Angeles kentinde yapılan bir araştırmada Piyano eğitimi alan 120 öğrenci ile almayanların puanlarında %27 ye varan farklılıklar tespit edilmiştir.

Piyano eğitimi sırasında nota takibi yapmak ve aynı tempo ile devam etmek odaklanmayı geliştirdiği gözlenmiştir.

Konsantrasyon sürelerinin arttığı belirlenmiştir.

Sesleri ayırt eder kendisini daha iyi ifade eder işitsel ve sözel becerileri gelişir.

Aynı anda 2 nota takibi hızlı okuma tekniğinin gelişmesini sağlamaktadır.

Dil ve Müzik merkezlerinin beyinde birbirleriyle benzeşik çalışıyor bu şekilde birden fazla dil öğrenme kolaylığı sağladı belirlenmiştir.

Sol beyin fonksiyonlarının gelişmesiyle Matematik ve Fen alanlarında göstermiş oldukları başarılar sayısal zekayı etkilediğini göstermektedir.

Disiplinli ve sürekli çalışma becerileri gelişir.

Geliştiklerini zaman içinde somut olarak gözlemlemeleri çalışmanın ve tekrarların önemini fark etmelerini sağlar.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ