Yetenek Akademisi

Ders saatleri dışında yapılan çalışmalardır. Kasım ayı itibariyle eğitime başlanır. Kulüp dersine giren uzman eğitmenlerimizin baskın yeteneklerini tespit ettikleri elit öğrencilerden oluşan çalışma sistemidir. Derslerimiz 16:00-18:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ulaşım velilerimize ait olmaktadır. Yıl sonu Şenliği ve Ödül töreni programları düzenlenmektedir. Bu gruplar aynı zamanda okul takımı olup ayrıca kurumlarımızı ulusal ve uluslararası turnuva ve müsabakalarda temsile eder.

Külüplerimiz; eğitim ve öğretim dönemi başlamadan veli ve öğrencilerimizin isteği doğrultusunda belirlenir. Ders saatleri içerisinde yapılan çalışmalardır. Eğitimler uzman akademik eğitmenlerimiz aracılığı ile verilmektedir. Öğrencilerimizin süreç içerisinde başarı düzeyleri gelişimleri takip edilir. Branş analizleri velilerimize düzenli olarak aktarılır. Turnuva, müsabaka ve yıl sonu şenlikleri düzenlenmektedir.

Yetenek Akademisi; ders saatleri dışında yapılan çalışmaları kapsar. Kasım ayı itibariyle eğitime başlanır. Kulüp dersine giren uzman eğitmenlerimizin baskın yeteneklerini tespit ettikleri elit öğrencilerden oluşan çalışma sistemidir. Derslerimiz 16:00-18:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ulaşım velilerimize ait olmaktadır. Yıl sonu Şenliği ve Ödül töreni programları düzenlenmektedir. Bu gruplar aynı zamanda okul takımı olup ayrıca kurumlarımızı ulusal ve uluslararası turnuva ve müsabakalarda temsile eder.

Yetenek Akademisi programımızın amacı;

  • Öğrencilerin yetenek ve ilgi alanlarını tanıyarak baskın yeteneklerini ortaya çıkarmak.
  • Öğrencilerin, yetenek gelişimlerini destekleyerek akademik başarılarını artırmak.
  • Öğrencilerin, yetenek gelişimlerini destekleyerek riskli davranışlarını azaltmak.
  • Okul bünyesinde yetenek geliştirme ve destekleme çalışmaları için bir uygulama modeli geliştirmek.
  • Yetenek akademisi çalışmalarının yaygınlaşması amacıyla diğer okullar için bir örnek oluşturmak.
  • Yetenek akademisi yoluyla, ülkede eğitim sisteminin daha da geliştirilmesine katkı sağlamak.
  • Yetenekli çocukların eğitimi yoluyla, gelecekte ülke kalkınmasına destek sunmak.

Yetenek Akademisi Kulüpleri

Lütfen ilgilendiğiniz kulüp hakkında bilgi almak için bağlantısına tıklayın.

İlgili Haberler

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ