Kurumsal

MİSYONUMUZ

Yeniliklere açık, zamanın ihtiyaçlarını karşılayabilen, ana dilini doğru kullanan, yabancı dilde yetkin, potansiyelinin farkında, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş, modern, milli ve yerli hareket eden, geçmişi ile köprülerini yıkmamış, çevresine duyarlı bireyler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla ulusal ve uluslararası eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının yüksek olduğu kurum olarak bireyler yetiştirmektir.

Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

Değerli Veliler ve Sevgili Çocuklar!

Günümüz dünyasında artan iletişim olanakları, akıllı makinelerin yükselişi, sayısallaşan dünya ve değerli birey arayışı her toplumu ve toplumların beklentilerini kökünden değiştiriyor. İFBM okulları olarak yolculuğumuza şu soruyu sorarak başladık. Bu büyük değişime karakterimizi geliştirerek ve milli değerlerimize saygıyı derinleştirerek nasıl entegre olabiliriz? Elbette insana kazandırılacak kalite, “toplumu” ve en önemlisi “aileyi” farklılaştıran en değerli niteliktir.

İFBM okulları olarak “Bilimle ve Karakter Eğitimi ile Geleceğe” şeklinde belirlediğimiz eğitim modelimizde sosyal zekâsı yüksek, çevresindeki duyguları hızlı bir şekilde değerlendiren, özgün ve uygulanabilir düşünme becerisine sahip, dile ve yeni şartlara adapte olabilen, kültürler arası yeterliliğe sahip, küçük şeylerden bile derin anlamlar çıkarabilme kabiliyetine sahip bireyler yetiştirmeyi hedef almaktayız.

İş dünyasında disiplinler gittikçe birbirine yaklaşıyor, alanlar arası çizgiler birer birer yok oluyorken, yeni çalışanlardan bilgi sahibi olmalarının yanı sıra analiz yapmalarını bekliyoruz. Gün içinde sayısız bilgiye maruz kalan bir biyolog tarihi, bir matematikçi de coğrafyayı anlayabilmeli, öte yandan karakter inşası sürecimizi zenginleştirebilmeliyiz. Geleceği kucaklayan gençler bir alanda uzmanlaşırken diğer alanlarda da donanımlı, dürüstlük çizgisini bozmadan paylaşımcı bir şekilde hayat boyu öğrenme becerisine sahip olacaklardır.

Hayatımızın önemli bir bölümü seçimlerimiz dışında şekillense bile karakterimiz ve becerilerimiz bizim seçimlerimizin eseri olacaktır. Hemen her gün yapacağımız bu seçimler etimizle-kemiğimizle kendi karakterimizi inşa sürecine dönüşecektir. Yeni dünyayı yakalayan ve yapıcı karakter gelişimine olanak tanıyan bu büyük yolculuğumuzda sizleri de yanımızda görmek istiyoruz.

Saygı, sevgi ve teşekkürlerimizle
Abdülkerim Karanfil
Yönetim Kurulu Başkanı

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ