İFBM’de Eğitim

İFBM’DE
YABANCI DİL
EĞİTİMİ

ANAOKULU

Anaokulumuzda 4,5 ve 6 yaş grubundaki öğrencilerimize “Çift Dilli (Bilingual) Eğitim” programı uygulanır. Öğrencilerimiz ana dil ile birlikte öğrendikleri 1. Yabancı dili (İngilizce) eş güdümlü olarak kullanır. 5 yaş grubunda İngilizce Ses Bilgisi (Phonics) çalışmaları yapılmaktadır. Yabancı dil eğitiminde oyun merkezli etkinlikler yapılmaktadır. İngilizce drama derslerimizde TPR (Total Physical Response) metodu esas alınır.

İLKOKUL

1. sınıflarda, anaokulunda öğretilen dil pekiştirilir, kelime dağarcığı arttırılır, öğrencinin konuşma becerisi ilerler. Cambridge Sınav çalışmaları 2. sınıfta başlar ve dört beceri birbirini destekleyerek devam ettirilir. 3. sınıfta İngilizce dersleri Main Course ve Language Arts olarak ikiye ayrılır. 4.sınıfta dersler Main Course (okuma, yazma, dinleme ve konuşma), Language Arts (Cambridge Sınavlarına yönelik okuma, yazma ve kelime bilgisi), Eğitim Teknolojileri (ipad sınıfında) ve STEM olarak ayrılır.

ORTAOKUL

5.sınıflarımızda İngilizce ders saati 20’dir. Dersler Main Course, Elective English Cambridge Sınavlarına yönelik ve Skills (dinleme, sözlü anlatım ve karşılıklı konuşma) olarak ayrılır. Dersler Bloom’s Taxonomy, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEF) doğrultusunda yapılır. Ortaokul öğrencilerimiz için Çift Diploma (Homeschooling) imkanı sunulmaktadır. Yurtdışı yaz ve kış dil okulları ile öğrencilerimiz hem dil hem de sosyal becerilerini ilerletir.

ANADOLU LİSESİ

9. sınıflarımızda öğrencilerimiz seviye gruplarına ayrılır. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerileri geliştirilir. Öğrencilerimiz uluslararası sınav (FCE, TOEFL ve SAT) çalışmalarına 9. sınıfın ikinci döneminde başlar. İngiliz Edebiyatı dersleri ile öğrencilerin analiz, sentez ve çözümleme yapmaları sağlanmaktadır. Dersler Bloom’s Taxonomy, CEF kriterleri ve Yetenek Akademisi Programı doğrultusunda yapılır. Lise öğrencilerimiz için Çift Diploma (Homeschooling) imkanı sunulmaktadır. Yurtdışı yaz ve kış dil okulları ile öğrencilerimiz hem dil hem de sosyal becerilerini ilerletir.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ