Matematik Proje Uygulamaları

Zevkli oyunlar ve zihinsel aktiviteler ile öğrencilerimizin matematiğe dair birikimini ve problem çözme becerisini artırmak, zihin tembelliğini ortadan kaldırmak düşünmeye sevk etmektedir.
Öğrenciler, özel ve genel yeteneklerini, ilgilerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri, hobilerini geliştirmeleri, değerlerini ve üretkenliklerini ortaya koymaları böylece çevrelerini ve kendilerini daha yakından tanımaları ve daha gerçekçi benlik tasarımı geliştirmeleri amacı ile kulüp faaliyetleri içinde yer almaktadır.
Öğrencilerin eğitim sürecinde, kişisel, zihinsel, sosyal ve bedensel gelişimleri ders dışı kulüp faaliyetleri ile desteklenmektedir. Grup çalışmalarına uyum sağlamaları, arkadaşlık kurma becerisi kazanmaları, kendilerine ve çevrelerine güven geliştirmeleri amacı ile kulüp faaliyetleri, teorik bilginin yanı sıra yapılan çeşitli aktivitelerle uygulamalı olarak yürütülecektir.
Soyut bir ders olan matematiğe öğrencinin dokunmasını ve onu sevmesini sağlamak, görüş açılarını genişletmek ve üreticiliklerini ortaya çıkarmaktır. Bu amaçla kurulan matematik kulübünde daha çok bir işçilik ve atölye ortamı oluşturulmaktadır. Öğrenciler soru ya da araçların bir kısmını kendileri bulmakta, diğer hazır olan bir kısmıyla da kendilerini geliştirici alıştırmalar yapmaktadır. Bu araçlara örnek olarak “abaküs”, “Hanoi kulesi”, “tangramlar” ya da küp ve çubuk oyunları verilebilir.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ