Gitar Kulübü

 GİTAR KULÜBÜ

  Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türü. Gitarlar genelde altı tellidir ve farklı çeşitlerdeki ağaç türlerinden yapılabilirler. Gitar neredeyse her türlü müzik türünde kullanılan bir müzik aletidir.

Gitar kulübünde başlangıç̧ seviyesinde klasik gitar eğitimi verilecektir. Klasik gitar, gitar ailesi içerisinde klasik müzikten, pop müziğine kadar her türden müzik türünü̈ çalabileceğiniz evrensel bir enstrümandır. Derslerimizde ilk önce klasik gitarın yapısını inceleyip ardından temel nota bilgisini öğreneceğiz. Klasik gitarda akor yapıları sıklıkla kullanıldığı için parmaklara esneklik kazandırmak için önemli gitar sanatçılarının yaptığı gitar etütleri ile çalışmalar yapacağız. Gitar hem solo hem de ritim enstrümanı olduğu için hem arpej teknikleri hem de ritim duygumuzun gelişmesi için de ritim teknikleri öğreneceğiz.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ