Fen Okur Yazarlığı

Öğrencilerin bilime, fene ve teknolojiye olan merakını arttırarak, doğa olaylarına ilgi duymalarını sağlamayı, projeler ve buluşlar yapmalarını teşvik etmeyi, bilim adamlarını ve yaptıkları çalışmaları öğrenip fen okuryazarı bireyler yetiştirmeyi sağlar.
Geçmişten bugüne kadar çok sayıda bilimsel buluş yapılmıştır. Bu buluşların yaşamımızı kolaylaştırma ve nitelikli kılmadaki rolünü göz önüne aldığımızda bu gelişmelere ayak uydurmanın önemini kavrayabiliriz.
Genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu kulüpte yapılan etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir.
Eğitim kurumumuzun öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.
Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin deneyimli danışman öğretmenleri nezaretinde beceri ve yeteneklerini ortaya koymalarını sağlar.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ