Felsefe Kulübü

FELSEFE KULÜBÜ

Felsefe Kulübünün amacı öğrencilerimizin hayata felsefi bakış açısıyla bakabilmelerini sağlamada ve düşünme becerilerinin gelişmesinde kılavuzluk etmektir. Kulüp saatlerinde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde öğrencilerimizin kalıp düşüncelerden sıyrılarak olaylara çok boyutlu bakabilmelerini sağlamaya çalışmaktayız. Kulübün her öğrencisi felsefe kültürünün ve felsefi bakış açısının kazanılması ve gelişmesinde sorumluluk almaktadır.

Öğrencilerimizin hayata bakış açılarını sorgulatmak, araştırmak, felsefeyi yaşamın bir parçası haline getirebilmek ve düşünme becerilerinin gelişmesine yardımcı olmak. Felsefesiz yaşamak, açmaya çalışmadan gözü kapalı yaşamaktır.

Kulüplerimizde gerçekleştirdiğimiz düşünce deneyleri, film izleme ve analiz etme, felsefi problemler üzerine tartışma ve konuya ilişkin okuma yapma, felsefi problemleri afiş ve fotoğraflarla somutlaştırma gibi etkinliklerimizle felsefeyi yaşamın her alanına taşımak misyonumuzdur.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ