Cimnastik Kulübü*

CİMNASTİK KULÜBÜ

Cimnastik kız ve erkek çocuklar için fiziksel, sosyal, kültürel ve ruhsal gelişimi sağlayan, bedenin motorik özelliklerin gelişmesi yönünde, tüm çocuklara yönelik temel ve olimpik bir branştır. Çocuklar üzerinde fiziki ve zihinsel gelişimi sağlarken güçlü ve estetik bir görüntüye sahip olmalarını sağlamaktadır.

Tüm spor branşlarının temelini oluşturmakla birlikte, bu temel eğitimi almış olan çocukların diğer spor branşlarında da daha hızlı bir gelişim ve ilerleme sağlamasına yardımcı olan en önemli dallardan biridir.

Denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, dikkat, el-göz, vücut-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme, Cimnastik branşının çocuklar üzerindeki en temel özelliğidir.

CİMNASTİK ve KAZANIMLARI

Çocukların daha sosyal ve dışa dönük bireyler olarak gelişmesini, daha dikkatli ve olumlu davranışlarda bulunmasını, iskelet ve duruş bozukluklarının düzeltilebilmesini, akıl ve beden ilişkisini daha iyi kurabilmesini, bilinçli bir şekilde hareket becerisi kazanmasını, düzenli ve dengeli beslenme kurallarını benimsemesini ve yaşam boyu spor bilinci içerisinde, sağlıklı bir hayat sürmesine de fayda sağlayan en değerli branştır.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ