Basketbol Kulübü

BASKETBOL KULÜBÜ

Her çocuğun mutlaka en azından bir spor dalıyla ilgilenmesi onun sosyal, fiziksel ve ruhsal gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.

Basketbolun Çocuğun Sosyal Ve Duygusal Hayatına Etkisi

Çocukluk çağında sporun özellikle e takım sporlarının yeri başkadır. Bir spor dalıyla ilgilenen çocukların daha aktif, sosyal ve dışa dönük gelişim sergiledikleri bilinmektedir. Özellikle basketbolun bir takım oyunu olması ve arkadaşlarıyla bire bir temas kurarak oynanması çocukların yarışma, rekabet ve iş birliği içinde başarma hissini yaşaması açısından değerlidir.

Basketbolun Çocuğun Fiziksel Gelişimine Etkisi

Fiziksel gelişim açısından düşünüldüğünde de basketbol kol ve bacak kaslarının güçlenmesi ve uzamasında en etkili sporlardan birisidir. Haftada iki, üç gün birer saat basketbol oynayan çocuklar, bunu doğru beslenme ile birleştirdiklerinde genetik yolla getirdikleri fiziksel büyümenin üzerine çıkabilmektedirler.

Basketbolun Çocuğun Okul Başarısına Etkisi

Her spor branşı kendi içinde kurallar, teknikler barındırmaktadır. Takım sporuyla ilgilenen çocukların öz disiplin, zamanı ayarlama, kendi alanını kontrol altında tutma gibi konularda çok daha başarılı olacağı açıktır.

Antrenmana zamanında ve düzenli gitmek, zamanında oyuna başlamak, kurallara uymak, takım arkadaşına destek olmak, birbirinin eksiğini tamamlamak gibi basketbolun en temel kazanımları, çocuğun hayat kalitesini ve düzenini de tamamen artıracaktır.

Ayrıca yenilgiyle, rekabetle başa çıkma, pes etmeme, daha iyisi olmaya çabalama, hedefine odaklanıp ilerleme gibi kazanımlar çocuğun okul sınavlarında ve derslerindeki başarısını da kesinlikle olumlu etkileyecektir.

Kartal Kampüsü Yalnız Selvi Cad. No:19/A Soğanlık, Kartal kartal@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Sancaktepe Kampüsü Yıldırım Beyazıt Cad. No:5 Samandıra, Sancaktepe sancaktepe@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ Çekmeköy Kampüsü Kışla Cad. No:44 Taşdelen, Çekmeköy cekmekoy@ifbm.com.tr DETAYLI BİLGİ